Κυριακή, Οκτωβρίου 06, 2019

Ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΑΞΙΖΕ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΕΜΕΙΝΕ ΟΜΩΣ ΣΤΟ 1-1 ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ 2006

Αήττητος Σπάτων - Κόρινθος 2006 1-1
Για ένα ακόμα παιχνίδι ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ ξεκίνησε δυνατά και στο πρώτο και δεύτερο λεπτό είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν οι Δρίτσας και Τζανουλίνος με δυνατά σουτ έστειλαν την μπάλα λίγο άουτ.
Στο 12' ο Ασλάνι βρέθηκε μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ έφυγε ψηλά άουτ.
20' η πρώτη ευκαιρία της Κορίνθου 2006 με τον Παλιάτσο να σουτάρει χαλαρά και ο Στεφανίδης να μαζεύει την μπάλα εύκολα.
24' μοναδική ευκαιρία για τον Δρίτσα που αντί να σουτάρει ήθελε να πασάρει σε συμπαίκτη του αλλά την έδωσε σε αμυντικό.
25' σουτ του Ράπτη μπλόκαρε ο Στεφανίδης.
37' η πίεση του ΑΗΤΤΗΤΟΥ καρποφορεί και ο Πρέντι μπήκε με δύναμη στην περιοχή και πλάσαρε τον Αθανασόπουλο γράφοντας το 1-0.
42 ' ο Χουσελάς εκμεταλλευτηκε λάθος των παικτών του ΑΗΤΤΗΤΟΥ και έκανε το 1-1.
Στο 44' η ομάδα της Κορίνθου 2006 είχε δοκάρι με τον Παλιάτσο. Με αυτή την φάση τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ μπήκε τα πρώτα λεπτά μουδιασμένος και με μια αλλαγή, ο Χιλάϊ πήρε την θέση του Ντουσάϊ. Στο 52' ο Αγγελόπουλος μέσα από την περιοχή έπιασε χλιαρό σουτ και δεν ανησύχησε τον Στεφανίδη.
62' δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Πρέντι απέκρουσε σε κόρνερ ο Αθανασόπουλος.
Μέχρι το 75' το παιχνίδι κύλησε σε μέτρια επίπεδα, από εκεί και πέρα με τις αλλαγές ο ΑΗΤΤΗΤΟΣ ανέβηκε αλλά την ευκαιρία την έκανε στο 80' ο Παλιάτσος και πάλι με φοβερό γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Στεφανίδης απογειώθηκε και απέκρουσε μέσα σε χειροκροτηματα των φιλάθλων του ΑΗΤΤΗΤΟΥ.
87' κεφάλια του Τζανουλίνου άουτ από καλή θέση, στο επόμενο λεπτό ανατροπή του Δρίτσα μέσα στην περιοχή από δύο αμυντικούς ο κος Ξηρογιάννης δεν έδωσε τίποτα.
Το δεύτερο ημίχρονο ήταν των μεγάλων καθυστερήσων με τους παίκτες της ομάδας της Κορινθίου 2006 με το παραμικρό να είναι ξαπλωμένοι στο χορτάρι και έτσι να ροκανίζουν τον χρόνο.
Άλλη μια ισοπαλία στο γήπεδο μας και άλλη μια απώλεια δύο βαθμών, ας ελπίσουμε στο επόμενο εντός έδρας αγώνα να αλλάξει το αποτέλεσμα.