Κυριακή, Οκτωβρίου 06, 2019

ΕΣΠΑΣΕ ΤΟ ΡΟΔΙ ΤΟ ΚΟΡΩΠΙ 2-0 (1-0)

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο το Κορωπί σήμερα νίκησε τον Αχιλλέα Κ. Αχαρνών με 2-0 και πήρε το πρώτο τρίποντο σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα. Αναλυτικά, δύο αποβολές για τον Αχιλλέα στο 38΄ με τον Μπίζα και στο 88΄ με τον Τουλούπη. Στο 55΄ είχαμε χαμένο πέναλτι του Λούρμπα για το Κορωπί. Τα γκολ, στο 10΄ ο Βίλα το 1-0 και στο 84΄ ο Λούρμπας έγραψε το τελικό 2-0. Ο Αχιλλέας έμεινε από το 38΄ με έναν παίκτη λιγότερο και δύο λεπτά πριν το φινάλε με εννέα παίκτες.

Διαιτητής του αγώνα Αρφάνης, με βοηθούς τους Πολυχρονιάδη και Τζαφόλια Β.