Τετάρτη, Σεπτεμβρίου 20, 2017

Άρτεμις-Άνοιξη 2-3 (0-2

Πρόκριση για τη Άνοιξη στην επόμενη φάση των 32 του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ με τον Καραχάλιο να σκοράρει στα χασομέρια (95'). Χρυσή αλλαγή για τους γηπεδούχους ο Τσούκας που αντικατέστησε τον Μητσιώνη στο δεύτερο ημίχρονο. Είκοσι λεπτά με την είσοδο του και στο χρονικό διάστημα 65' έως 75', πέτυχε δύο γκολ, έφερε το ματς στα ίσια και έβαλε ξανά την ομάδα του στο παιχνίδι. Είχαν προηγηθεί τα δύο γκολ του Μίχα για την Άνοιξη στο 15' και στο 28'. Τελικά ο Καραχάλιος έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του σκοράροντας στο 95' και διαμορφώνοντας στο σκορ στο 2-3 υπέρ της Άνοιξης.

Διαιτητής του αγώνα Φωστέρης, με βοηθούς τους Τζαφόλια Β., Τζαφόλια Δ.