Τετάρτη, Οκτωβρίου 10, 2018

Το γύρισε με Αχιλλέα η Μαρκό, 2-1 και έπιασε κορυφή!

Στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με τον Αστέρα Βάρης και τον Θησέα Νέας Μάκρης, βρίσκεται η Μαρκό, που κατάφερε να πάρει το ματς με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 2-1, στα υπόλοιπα 43 λεπτά που παίχτηκαν.
Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ με πέναλτι του Καρακάση στο 2ο λεπτό, στο πρώτο «ημίχρονο» της αναμέτρησης που είχε διακοπεί λόγω της καταρρακτώδους βροχής, ενώ έμειναν με 10 παίκτες από το 80’ λόγω αποβολής του Θανόπουλου στο 80’ με δύο κίτρινες κάρτες σε λίγα δευτερόλεπτα. Η Μαρκό κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89’ με κεφαλιά του Σόφη, μετά από σέντρα του Πλιάγκα, ενώ έκανε την ολική επαναφορά στο 98’ με κοντινό σουτ του Καλιαμπάκα.

Διαιτήτευσαν οι Δραγάτης, Δ. Τζαφόλιας, Γκούβας.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ (Δ. Τσιμιλιώτης): Νικολίτσας, Θανόπουλος, Γαληνάκης (94' Φούντας), Μπούσκος, Καρακάσης, Φουκαράς, Μπούλιας, Σταματόπουλος, Τουλούπης, Μπιζάς (62' Θεοδώρου), Φέκας (85' Λάνη)
ΜΑΡΚΟ (Γ. Μαγγίνας): Κύρκος (81' Κακάγιας), Νταής (81' Καλιαμπάκας), Μανώλιας, Σόφης, Δημητρακόπουλος, Λαλάη, Βαζέχα, Πόποβιτς, Πλιάγκας, Σαντριάς, Ζαραδούκας.

Ρεπορτάζ: Δ. Θεοδώρου