Σάββατο, Νοεμβρίου 30, 2019

Καλύβια – Παλλαυρεωτικός 0-2

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑΝΑ
Α΄Κατ.-11η Αγων.

Με σκληρές μονομαχίες στο κέντρο και λίγες καλές φάσεις κύλησε το πρώτο ημίχρονο. Εξαίρεση το δοκάρι από κτύπημα φάουλ του Λάπα στο 2΄ και από μία καλή στιγμή για κάθε ομάδα που εξουδετέρωσαν έγκαιρα οι αμυντικοί.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι έγινε γρηγορότερο και στο 55΄ευκαιρία για τα Καλύβια εξουδετέρωσε αποτελεσματικά ο Χαλβαντζής.

Στο 63΄ένα φοβερό σουτ του Fonana έξω από την περιοχή με το αριστερό, πήρε τα χέρια του Παππά και κατέληξε στα δίχτυα.

Προς το τέλος του παιχνιδιού τα Καλύβια πίεσαν για να ισοφαρίσουν αλλά σε μία κόντρα ο Παπαδόπουλος κέρδισε την μονομαχία με τον Σιδέρη και Παππά που είχε κάνει έξοδο και πλάσαρε έξω από την περιοχή στο άδειο τέρμα για το τελικό 0-2.

Διαιτητές: Κορωνιάς, Κακάνης, Αλεξοπούλου
ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Παππάς, Χάιδος, Σιδέρης, Χριστόπουλος, Κετέογλου, Πατσής, Αλεξίου, Μαυροθαλασσίτης, Χαραλάμπους, Λάπας, Καρελιώτης (46΄Σύρος).
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ: Χαλβαντζής, Χουσείν, Μωραίτης, Μπεργιάννης, Τσεβερίκοβ, Βελετάκος, Βezerra(78΄Δαμάσκος), Fokana(85΄Φετολλάρι), Παπαδόπουλος(92΄Νικολαίδης), Παπαγεωργίου, Γιαχάε