Σάββατο, Μαρτίου 16, 2019

Καλύβια – Νικολακάκης 3-2

Πρωτάθλημα ΕΠΣΑΝΑ
Α΄Κατ.-24η Αγων.
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα και εκμεταλλευόμενοι την ολιγωρία και τα λάθη της άμυνας των Καλυβίων, προηγήθηκαν με 2-0 από πλασέ του Κολονέρο στο 7΄και του Μαβίδη στο 12΄.
Στη συνέχεια και μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου το παιχνίδι κύλησε χωρίς φάσεις με τους γηπεδούχους να εμφανίζουν προβλήματα στην ανάπτυξη και τη δημιουργία φάσεων μπροστά τα καρέ της Βουλιαγμνένης.
Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Γιάννη Τζιβίλογλου κατάφερε κάτι ξεχωριστό. Συγκεκριμένα με 2 γκολ του  Μπότη στο 80΄και 85΄και ένα του Κοντζάι στο 90΄ πέτυχε την ολική ανατροπή απέναντι σε ένα αντίπαλο που έδειχνε να τα είχε χαμένα.