Σάββατο, Οκτωβρίου 14, 2017

ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ 'ΦΤΙΑΓΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΗΣ ΜΑΡΚΟ ΕΚΤΟΣ 1-2

Μετα τον αποκλεισμό του Αήττητου Σπάτων για το κυπελλο σειρά είχε η Μαρκό. Πολυ μεγάλη επικράτηση εκτός έδρας με 1-2 στο Μαρκόπουλο με ανατροπή! Η γηπεδούχοι προηγήθηκαν με ευνοϊκή κόντρα μέσα στη μικρή περιοχή. Τα γκολ του Αγίου Στεφανου ο Παπαντζήμας με εκπληκτικό σουτ στο γάμμα εκτος περιοχης στο πρώτο ημίχρονο και ο Μπαλόκας Γιώργος στο δευτερο ημίχρονο με πλασέ μετα από απόκρουση του τερματοφύλακα.
Το παιχνίδι παρακολούθησαν παρά πολυ θεατές και διεξήχθει μέσα σε αθλητικά πλαίσια. Οι περισσότερες φάσεις και για τις δυο ομάδες έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο. Παρά πολυ καλή η αμυντική γραμμή του

Ολυμπιακού στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου όπου αυξήθηκε και η πίεση από τους γηπεδούχους