Κυριακή, Δεκεμβρίου 17, 2017

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ-ΚΡΥΟΝΕΡΙ 3-3 (2-2)

Χορταστική ισοπαλία στην Παιανία στο ντέρμπι κορυφής για τη β΄ κατηγορία, μεταξύ Παμπαιανικού και Κρυονερίου 3-3. Προηγήθηκε η Παιανία με τον Μιρτάι στο 10΄, ισοφάρισε το Κρυονέρι με τον Ζερμπίνη στο 32΄ και πήρε τη θέση οδηγού στο σκορ το Κρυονέρι στο 38΄ με τον Καμαρίτη κάνοντας το 1-2, αυτή τη φορά ισοφάρισε η Παιανία στο 40΄ με τον Τσιγάρα κάνοντας το 2-2, σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μπήκε δυνατά το Κρυονέρι και μόλις στο 55΄ με δεύτερο δικό του γκολ ο Ζερμπίνης έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 2-3. Είκοσι λεπτά μετά στο 75΄ ο Σέλβια έκανε την ανατροπή στο σκορ για δεύτερη φορά πετυχαίνοντας το 3-3, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτητής του αγώνα Τρίγαζης και βοηθούς τους Κουτζιακουτζίδη και Τσέλιος.